Sommer i Finnmark: Opplev naturen, verdensarven og badestedene

Linn

Da jeg var to år fikk jeg globus til bursdagen min etter eget ønske. Siden har det meste handlet om å utforske verden- både fjerne himmelstrøk og fjell og fjorder her hjemme. Jeg er utdannet sosialantropolog med hovedfag fra Madagaskar, men har siden tatt etterutdannelse innen journaliststikk og jobber i dag som journalist- med seiling, sjø og reise som hovedtema.

You may also like...

2 Responses

  1. Frode sier:

    Finnmark er flott, men 17 grader i Vardø hører til de absolutte sjeldenhetene. Folk er stort sett fornøyd hvis gradestokken bikker 10 grader på sommern. Ser du var på heksemonumentet, men på sommeren. Hvis du får til en gang, må du dra dit på vintern. En helt annen stemmning der inne når det uler av vinden og snøføyka står på utenfor. 🙂

    • Linn sier:

      Ja, vi var heldige med været! Jeg håper virkelig å kunne reise tilbake på vinteren. Har besøkt flere steder i Finnmark på vinterstid, og foretrekker faktisk vinter framfør sommer.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *